Minimalizm Glamour

Studio Art Forma Jak pracujemy

Jak pracujemy

WNĘTRZA

Etap I - niezobowiązujące spotkanie

Ustalamy z Państwem termin spotkania, najchętniej w lokalu lub na terenie, który ma zostać zaprojektowany. Pierwszym etapem jest rozmowa o Państwa oczekiwaniach, potrzebach i preferencjach. Uważnie słuchamy naszych klientów, ponieważ od tego w dużej mierze zależy końcowy efekt współpracy między inwestorem i architektem. Wykonujemy inwentaryzację pomieszczeń oraz dokumentację fotograficzną. Wyjaśniamy również wszystkie ewentualne wątpliwości dotyczące współpracy.

Etap II - projekt koncepcyjny

W oparciu o informacje wyniesione z pierwszego spotkania, przygotowujemy koncepcję układu funkcjonalnego w postaci rzutu 2D. Omawiamy z Państwem zaproponowane przez nas rozwiązania i po akceptacji zaczynamy pracę nad doborem materiałów wykończeniowych, mebli, oświetlenia itp. W pracowni zgromadzonych mamy wiele katalogów oraz próbników, które z pewnością pomogą Państwu w podjęciu ostatecznej decyzji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, jedziemy razem z Państwem np. do salonu łazienkowego, meblowego lub oświetleniowego, aby na żywo zobaczyć wybrane płytki, meble, lampy lub inne elementy, grające ważną rolę w zaproponowanej przez nas koncepcji. Chcemy aby nasz klient czuł się komfortowo i pewny podjętej przez siebie decyzji.

Etap III - poglądowe wizualizacje

Jeśli spodobają się Państwu nasze propozycje i zostaną zatwierdzone materiały wykończeniowe oraz elementy wyposażenia, przechodzimy do kolejnego etapu procesu projektowego, czyli do wizualizacji pomieszczeń. Na podstawie wizualizacji omawiamy projekt w sposób jeszcze bardziej szczegółowy. Jeżeli wszystko zostanie ostatecznie zaakceptowane, zaczynamy sporządzać dokumentację techniczną, niezbędną do realizacji projektu.

Etap IV - projekt wykonawczy

Tworzymy dokumentację techniczną dla poszczególnych wykonawców. W skład dokumentacji wchodzą: rzut podłogi, rzut oświetlenia, rozwinięcia ścian, projekt sufitów podwieszanych i zabudowy kartonowo–gipsowej, rzut ścian do postawienia i wyburzenia, projekt mebli. Oprócz dokumentacji projektowej otrzymują Państwo również specyfikację materiałową, w której podane są wszystkie płytki, parkiety, lampy, ceramika, armatura oraz inne elementy wykończenia wnętrz. Do specyfikacji materiałowej dołączamy również zestawienie ilościowe materiałów wykończeniowych i wskazujemy miejsca zakupu, gdzie mogą Państwo dostać korzystne rabaty.

Etap V - nadzór autorski (opcjonalnie)

Jako dodatkową usługę proponujemy nadzór autorski. Jest to ostatni etap naszej współpracy z Państwem. W czasie nadzoru kontrolujemy jak przebiegają prace budowlane i wykończeniowe, sprawdzamy czy wszystko przebiega zgodnie z planem i projektem, a w razie ewentualnych trudności staramy się jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem.

OGRODY

Etap I - niezobowiązujące spotkanie

Na pierwsze spotkanie z Państwem proponujemy teren, na którym ma powstać ogród. Ułatwia to bardzo rozmowę o tym jaki efekt końcowy chcieliby Państwo uzyskać. Wykonujemy inwentaryzację fotograficzną oraz obmiar terenu.

Etap II - projekt koncepcyjny

Na pierwsze spotkanie z Państwem proponujemy teren, na którym ma powstać ogród. Ułatwia to bardzo rozmowę o tym jaki efekt końcowy chcieliby Państwo uzyskać. Wykonujemy inwentaryzację fotograficzną oraz obmiar terenu.

Etap III - projekt wykonawczy

Po akceptacji projektu koncepcyjnego, wykonujemy dokumentację techniczną czyli dokładne rysunki z rozmieszczeniem roślin, ciągów komunikacyjnych, ścieżek, oświetlenia i innych elementów zaproponowanych w projekcie. Otrzymują również Państwo od nas zestawienie ilościowe roślin, zestawienie powierzchni, małej architektury oraz dobór gatunkowy roślin.

Etap IV - nadzór autorski (opcjonalnie)

Podczas trwania prac nad wykonaniem ogrodu prowadzimy stały nadzór autorski. Mamy wówczas pewność, że wszystko powstanie zgodnie z projektem i Państwa oczekiwaniami.